петак , 21 септембар 2018
НАЈНОВИЈЕ

Звезда славила у 150. “вечитом дербију”!

derbiФудбалери Црвене звезде победили су Партизан са 2:1 (2:1) у 150. вечитом дербију и на најбољи начин крунисали сјајну сезону у Суперлиги.

Црвено-бели су славили после преокрета головима Луиса Ибањеза у 25. и Уга Вијеире у 33, док је једини стрелац за Партизан био Седрик Гогуа у 18. минуту.

Изабраници Миодрага Божовића ставили су “шлаг на торту” ове сезоне после тријумфа и у другом дербију, и уједно забележили 21. победу заредом у домаћем сампионату.

Јунак меча, као и на Маракани, био је Уго Вијеира, који је поред гола задавао много проблема одбрани Партизана, доказавши да играч европског формата.

Утакмица је одиграна пред око 30.000 гледалаца, а судио је арбитар Владо Глођовић из Врбаса.

Партизан: Шаранов, Бандаловски, Гогуа, Јовановић (Лукић од 81), Богосавац, Евертон, Брашанац, Илић (Косовић од 62), Стевановић, Михајловић, Божинов (Влаховић од 53).

Црвена звезда: Кахриман, Петковић, Павићевић, Луковић, Ибањез, Ле Талек, Доналд, Грујић, Катаи (Плавшић 77), Срнић (Ристић од 88), Вијеира (Гаврић од 90).

Жути картони: Евертон Луиз, Саша Илић (Партизан), Мичел Доналд, Александар Луковић (Црвена звезда).

Црвени картон: Луковић 71. минут.

Партизан је боље отворио дуел, очигледно веома мотивисан да савлада вечитог ривала и тако, бар донекле, спаси сезону. Домаћи играчи били су агресивнији, а судија Глођевић пропустио је да досуди први пенал за Партизан у дербијима после 21. године, јер је Марко Петковић у свом казненом срушио Немању Михајловића.

Није много прошло, а Партизан је повео са 1:0. Саша Илић упутио је луцидан пас за Михајловића, који је центрирао, а дебитант Седрик Гогуа главом донео вођсто.

Гол минуса није спутао лидера Суперлиге, пошто је убрзо изједначио лепим поготком Луиса Ибањеза из слободног ударца.

Већ у следећем нападу црно-бели су могли опет до вођства, Ален Стевановић је пропустио зицер, за шта је одмах уследила казна.

Мат у три потеза Црвене звезде, Марко Грујић и Славољуб Срнић су одлично комбиновали, док се Вијеира поклонио главом за преокрет.

Други део игре отворен је поништеним голом Михајловића због офсајда, на сигнализацију Глођовићевог помоћника, док је Срнић у 50. минуту могао Звезди да трасира пут ка тријумфу, али је голман Шаранов одбранио његов шут у ситуацији “један на један”.

Тренер Партизана Иван Томић одлучио је да уместо неприметног Валерија Божинова уведе Душана Влаховића и тако га учини најмлађим актером вечитог дербија икада (16 година, 29 дана). Претходни рекорд држао је бивши нападач Звезде Лука Јовић.

Углавном се водила жестока борба на средини терена, све до 20 минута пре краја када је Луковић оборио Дарка Брашанца, у налету ка голу, и зарадио искључење. Партизан је од тада покушавао да искористи бројчану предност, али се све до последњег минута чекао озбиљну шансу.

Голман Звезде Дамир Кахриман је фантастично одбранио шутеве Влаховића и Косовића и израстао у једног од јунака 150. вечитог дербија.

Погледајте и ...

У Доњој Гуштерици отворен Видовдански одбојкашки турнир

Председник општине Грачаница Срђан Поповић отворио је пети Међународни Видовдански турнир у женској одбојци у …