Главна / Спорт / Рукометашице Србије освојиле сребрну медаљу

Рукометашице Србије освојиле сребрну медаљу

TUGA RUKOMETAŠICAЖенска рукометна репрезентација Бразила освојила је вечерас у Београду златну медаљу на Светском првенству, пошто је у финалу савладала Србију са 22:20 (13:11).

Најефикаснија у репрезентацији Бразила била је Александра До Насименто са шест голова, док су Фернанда да Силва и Ана Родригес постигле по четири.

У репрезентацији Србије најефикаснија је била Драгана Цвијић са пет голова, док су по четрити постигле Андреа Лекић и Сања Дамјановић.

Брознану медаљу освојила је селекција Данске која је у борби за треће место савладала Пољску са 30:26.

Финална утакмица одиграна је пред 19.467 гледалаца у београдској Арени, чиме је постављен нови светски рекорд по броју гледалаца на рукометном Мундијалу.

Рукометашице Бразила су први пут у историји освојиле Светско првенство, а уједно су постале и друга селекција ван Европе која је освојила Мундијал, пошто се до сада још једино Јужна Кореја, 1995. године, окитила златним одличјем.

Репрезентација Бразила боље је почела меч, Српкиње су грешиле у нападу, а Бразилке лако долазиле до голова и стекле лаку предност од два поготка (3:1).

Србија је серијом од 3:0, средином првог полувремена, успела да сустигне предност Бразила, а потом и да преокрене резултат (6:5).

Међутим, у последњих десетак минута првог дела Србија је веома лоше играла у нападу, чак седам минута Српкиње нису постигле гол што је Бразил искористио и серијом од 4:0 стиже до предности од три гола (13:10).

Капитен Србије Андреа Лекић је десет секунди пре краја првог дела меча смањила заостатак и тако домаћу екипу довела на “минус два” пред одмор.

Почетак другог полувремена обележила је лоша организација Србије у нападу, што је Бразил искористио и новом серијом од 3:0 стекао предност од пет голова (16:11), иако је домаћа селекција у тим тренуцима имала играча више на терену.

Србија је у наставку успела да дође до изједначења, пре свега захваљујући одличним одбранама Катарине Томашевић, али изабранице Саше Бошковића нису успеле да поведу.

Два минута пре краја меча Дебора Нуњес је соло продором довела Бразил до предности од 21:20, а у наредном нападу Цвијићева је са шест метара промашила гол, што је одмах на другој страни казнила Ана Родригес.