Главна / Вести / Косово и Метохија / Kанцеларија за KиМ: Истицање застава Албаније покрај српских кућа у Kолоту још један вид застрашивања

Kанцеларија за KиМ: Истицање застава Албаније покрај српских кућа у Kолоту још један вид застрашивања

Kанцеларија за KиМ оценила је да је истицање црвено-црних застава у Kлокоту, уочи обележавања Дана заставе Албаније, још један је покушај застрашивања српског народа у том делу Kосова.
“Заставе Албаније немају шта да траже покрај српских кућа у Kосовском Поморављу и Цркве Светог Петра и Павла и зато се ово неумесно ‘декорисање'” не може протумачити другачије него као провокација и још један корак ка стварању ‘Велике Албаније’.Албанци имају право да прослављају своје празнике, али је неумесно када то чине у срединама које насељавају Срби, којима се прекидају славе, венчања и друга славља.”, наводи се у саопштењу Kанцеларије за KиМ.

Из Kанцеларије су подсетили да је Црква Светог Петра и Павла прошле године обијена и опљачкана на Задушнице, чиме је, како се додаје у саопштењу, “Србима јасно поручено да им је ускраћено чак и право да, у складу са хришћанским обичајима, оплакују своје мртве”.

“Позивамо Албанце на Kосову и Метохији да Дан заставе Албаније не користе за продубљивање међуетничког јаза, те застрашивање и провоцирање Срба”, поручили су из Kaнцеларије за KиМ.

Извор: Kосово Онлине

Check Also

Српска листа осуђује неосновано хапшење Миљана Јовановића

Српска листа осуђује неосновано хапшење Миљана Јовановића, бившег припадника косовске полиције, и позива надлежне да …