Литургију у манастиру у Драганцу служио је први парох гњилански, протојереј Зоран Ковачевић, уз саслужење протојереја Радивоја Живковића, ђакона Александра Марковића и монаха манастира у Драганцу.
Литургији је присуствовао већи број Срба који живе у селима Косовског Поморавља као и расељени Срби из гњиланског краја који данас живе широм Србије.
Славски колач пресекли су верници који су пореклом из села Драганац а који данас живе у Јагодини. За кумове који ће следеће године припремити славски колач јавила су се тројица верника.
У беседи протојереја Зорана Ковачевића између осталог истакнуто је велико залагање бившег игумана манастира у Драганцу оца Кирила, који је уложио надљудски напор да се оживи манастир у којем је тридесет година пре његовог доласка владала тишина.
Јеромонах Иларион – игуман манастира у Драганцу се захвалио присутним верницима што су и данас дошли у великом броју на дан манастирске славе.
За присутне вернике братство манастира и овогодишњи колачари, спремили су послужење