ВестиКосовоНасловна

Делевић: Данашњи сведок први пут дао званичну изјаву, одбрана и окривљени држани у мраку

Након испитивања сведока И.И. од стране тужилаштва пред Посебним одељењем Основног суда у Приштини, суђење Милуну Миленковићу, Дејану Пантићу, Александру Влајићу и Миомиру Вакићу, који су оптужени за извршење терористичког акта, одложено је за 14. март како би одбрани био достављен извештај.
Бранилац Александра Влајића, адвокат Милош Делевић, истакао је да је данашњи сведок И.И. дао први пут званичну изјаву након три године од критичног догађаја 6.12.2022. године.

„Оно што можемо да кажемо је да су адвокати и окривљени држани све ове године у мраку, ми нисмо знали уопште да постоји овај сведок, односно нисмо знали да је он сачинио било какав писмени или усмени извештај. Данас смо тражили тај писмени извештај од тужилаштва, али чули сте, он може да буде поверљив, тако да, видећемо да ли ћемо га добити за следеће рочиште. Нама је тај извештај неопходан како бисмо се припремили за саслушање овог сведока“, рекао је Делевић.

Сведок И.И. који ради у Косовској полицији истакао је да је 6. децембра 2022. године, са осталим колегама, добио наређење да прати четири кључне тачке у Северној Митровици, где се налазе просторије Општинских изборних комисија.

Он је, како истиче, био распоређен у Колашинској улици и ту је видео бившег колегу Александра Влајића, сада оптуженог, те да је приметио да је одређено време телефонирао, а да га је затим и пратио.

Такође, он је истакао да је након што је дошло до експлозија у близини просторије ОИК-а, након одређеног времена ту видео особу за коју тврди да је био Милун Миленковић Луне, тврдећи да је Луне предводио масу маскираних људи, али да није видео да је користио било какве експлозивне направе.

Адвокат Љубомир Пантовић, који брани Дејана Пантића, затражио је да тужилац појасни зашто данашњи сведок није саслушан раније.

„Сматрам да нам тужилац дугује једно објашњење, имамо право да то знамо, обзиром да се ради о директном очевицу тих догађаја, мене као браниоца занима, зашто овај сведок није саслушан у истрази. И зашто није предложен у оптужници да сведочи“, упитао је Пантовић.

Адвокат Милуна Миленковића, Предраг Миљковић, затражио је да се суђење одложи јер одбрана пви пут чује ове изјаве сведока. Са њим су се сложили и остали адвокати.

Судско веће одлучило је да одложи данашње рочиште како би одбрана имала могућности да организује одбрану.

Наредно рочиште заказано је за 14. март у 9.30 часова.

Четворица Срба терете се да су у саизвршилаштву са другим неидентификованим лицима, извршили терористички напад на просторије Општинске изборне комисије 6. децембра 2022. године, када су, током протеста Срба, бачене две ручне гранате и две шок бомбе, чиме су, како се наводи у оптужници, угрозили животе људи.

Они су се на ранијем рочишту изјаснили да се не осећају кривим за дела која им се стављају на терет.

У притвору се налазе Милун Миленковић и Александар Влајић, док се Пантић и Вакић бране са слободе.

Извор: Косово онлајн

Прикажи још
Back to top button