Спорт

Кошаркаши Партизана победили Асвел

Кошаркаши Партизана победили су синоћ код куће Асвел резултатом 90:77, у мечу 18. кола Евролиге.

Партизан сад има скор 10-8, а последњепласирани Асвел 2-16.

Питање победника решено је већ у првом полувремену које је окончано вођством Партизана 50:31. У последњих 10 минута се ушло са 69:45 за Партизан, који је био убедљив и без повређених Алексе Аврамовића, Зека Ледеја и Уроша Трифуновића.

Најефикаснији у редовима Партизана био је Кевин Пантер са 22 поена, Данило Анђушић је дао 15, а Огњен Јарамаз 11.

Код Асвела су двоцифрени били Мајк Скот са 24 поена, Едвин Џексон са 11 и Дејвид Лајти са 10.

У наредном колу, већ у четвртак, Партизан гостује Црвеној звезди, која је раније данас као гост савладала Фенербахче (85:76).

Обрадовић: Пресрећан сам што играмо у фантастичној атмосфери

Тренер кошаркаша Партизана Жељко Обрадовић рекао је после победе над Асвелом (90:77) да је задовољан игром и резултатом и да је пресрећан што екипа игра у фантастичној атмосфери.

„Задовољан сам победом и игром екипе. Агресивност је била на нивоу, у првом полувремену смо одиграли одличну одбрану, а кад је у 28 минуту утакмица била решена одлучио сам да одморим неке играче и мислим на вечити дерби који нас чека у четвртак“, рекао је Обрадовић на конференцији за медије после утакмице.

На трибинама је било 20012 навијача Партизана, а француски новинар је питао Обрадовића да прокоментарише атмосферу коју клуб има у Евролиги.

„Пресрећан сам што играмо у оваквој атмосфери и поносан на љубав и фантастичну подршку коју нам дају наши навијачи и којом нас гурају да будемо још бољи. Из недеље у недељу нас одушевљавају“, додао је Обрадовић.

Обрадовић је истакао и да је одушевљен како су навијачи дочекали бивше играче Жофрија Ловерња и Бориса Далоа.

„Ко једном прође ово у Партизану, то никад не заборавља“.

На крају је Обрадовић рекао да је веома неизвесно да ли ће Зек Ледеј бити спреман за меч против Црвене звезде.

Извор: Т а н ј у г, ТВ Мост