Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Спорт

Ђоковић освојио олимпијско злато!

Најбољи српски тенисер Новак Ђоковић освојио је златну медаљу на Олимпијским играма у Паризу, пошто је у финалу победио Шпанца Карлоса Алкараза резултатом 2:0, по сетовима 7:6 (7:3) и 7:6 (7:2).

Меч је трајао два сата и 52 минута. Ово је био седми међусобни дуел српског и шпанског тенисера, а четврти тријумф Ђоковића, који је по први пут у каријери освојио златну медаљу на ОИ.

Ђоковић је победом над Алкаразом постане тек пети тенисер који је освојио златни слем у каријери – сва четири гренд слем турнира плус златна олимпијска медаља. Овим достигнућем могу да се похвале само Андре Агаси, Рафаел Надал, Серена Вилијамс и Штефи Граф.

Најбољи светски тенисер свих времена је постао и најстарији олимпијски шампион у тенису у појединачној конкуренцији откако се овај спорт вратио у програм Игара у Сеулу 1988. године.

Ово је друга златна медаља за Србију на Играма у Паризу. Српски репрезентативци у стрељаштву Зорана Аруновић и Дамир Микец освојили су 30. јула златну медаљу у такмичењу микс парова у дисциплини ваздушни пиштољ 10 метара.

Ђоковић: Донео сам злато Србији, то ми је највећи спортски успех у животу

Српски тенисер Новак Ђоковић рекао је данас после освајања златне олимпијске медаље у Паризу да му је ово највећи спортски успех у животу.

„Не знам шта да кажем… Потпуно сам у шоку од емоција од свега. Циљ је остварен, да обезбедим медаљу за Србију, да уђем у финале. Нешто што нисам успео на прве четири олимпијаде. Сви су желели да идем на злато и ја сам то желео и и на то сам ишао данас. Мислим да ми је сама чињеница да сам се квалификовао за финале помогла да уђем мало растерећеније у меч. Помогао ми је и меч против њега у Лондону. Ишао сам на све или ништа, у одлучујућим тренуцима сам распаљивао форхенде. Тако сам и завршио – форхендима“, рекао је Ђоковић за Радио Телевизију Србију одмах после меча.

„Отишао сам одмах да загрлим целу породицу. Имам милијарду емоција које ми се комешају тренутно. Пресрећан сам и препоносан што сам донео злато Србији, то ми је највећи спортски успех у животу“, закључио је видно емотивни Ђоковић.

Извор: ТВ Мост