Братина за УНС: Изненађен сам предлогом да будем министар, рано је да причам о плановима

Борис Братина предложен је данас за новог министра информисања и телекомуникација у Влади Србије, а на питање Удружења новинара Србије (УНС) који су му планови и први кораци након што ступи на дужност, рекао је да је предлог да буде министар за њега изненађење те да је рано да прича о плановима.
„Сазнао сам за то пре сат времена и због тога тренутно не могу да говорим о плановима. Морао бих да се присетим шта сам мислио о нашим медијима током претходног периода, али сада није прилика да о томе говорим“, рекао је Братина за УНС.
Како истиче за њега је идеја да буде предложен за министра такође била изненађење, али јој, наводи, није придавао значај. „Са свим својим животним искуством био сам скептичан да ће се то заиста и десити, све док данас није стигла званична информација“, каже Братина.
Он истиче да није професионални политичар, али да се „нада да ће се добро снаћи“.
„Ја сам понешто и писао о медијима у својој каријери. Последњих неколико година колико учествујем у програмима различитих телевизија, стекао сам искуство и поштовање за новинаре и медијске раднике. Када изнутра видите како они раде, то даје друго светло на мишљење о њима. Сусретао сам се и са младим и са старијим новинарима, доајенима новинарства и сада имам другачији увид у њихов рад и рад медија“, рекао је Братина.
Борис Братина је ванредни професор Филозофског факултета Универзитета у Приштини (са привременим седиштем у Косовској Митровици). Од избора у звање доцента предаје Савремену Филозофију и Онтологију. Био је члан савета факултета, уредник студентског часописа Филстуд и повереник је Српског филозофског друштва за Косово и Метохију.
Рођен је у Београду 25. 8 1960. године, где је стекао формално образовање, од основне школе до доктората на Одељењу за филозофију Филозофског факултета Универзитета у Београду. Претходно је био апсолвент Електротехничког факултета у Београду, на смеру за Техничку физику и Одсеку за нуклеарну технику.
Објавио три монографије, “Проблем Другог у Модерни” 2010. године, “Проблем Другог у позној Модерни” 2017. године, и “Ја, Други, друго”, као и бројне научне радове. Теме радова којима се Братина бави пре свега су савремена питања онтологије, испитивање националне мисли и питања заснивања науке као науке.
Обавља функцију в.д. директора Института за српску културу Приштина – Лепосавић. Био је члан Управног одбора „СНП 1389“. Члан је иницијативног одбора за оснивање Покрета за народ и државу.
Извор: УНС