Николићева о упаду полиције у спортску халу у Лепосавићу: Ово је постао тренд, један у низу разбојничких чинова

Председница скупштинског Одбора за Косово и Метохију Данијела Николић рекла је за РТС да је упад у спортску халу у Лепосавићу један у низу разбојничких чинова и отимачина српске имовине. Ово је постао тренд, сваког дана је на удару српска имовина, наша деца, каже Николићева и додаје да сцену где полицајац дави српског матуранта нико од европских званичника није осудио.
Припадници косовске полиције уз асистенцију радника општине, на челу са председником Љуљзимом Хетемијем упали су у спортску халу у Лепосавићу, стављајући је под своју контролу. Истовремено су заузели просторије Спортско-туристичке организације Лепосавић.
И то више није тек нови ескалаторни потез представника привремених институција, то постаје свакодневица Срба са Косова. И поред осуда представника, пре свега, Европске уније, правих последица по представника Албанаца нема.
Председница скупштинског Одбора за Косово и Метохију Данијела Николић рекла је за РТС да је ово један у низу разбојничких чинова и отимачина српске имовине.
„Ово је постао тренд. Сваког дана је на удару српска имовина, наша деца, то се може видети пошто је и спорт забрањен на КиМ. Куртију је било битно да скине српску заставу и стави заставу тзв. Косова“, навела је Николићева.
Оцењује да је разлог за такво Куртијево понашање институционална криза коју пре свега има у парламенту, па се онда одлучује да удари по Србима.
Приметила је да сцену где полицајац дави српског матуранта нико није осудио и да међународна заједница на такве сцене ћути. Сматра да зашто све то ради Аљбин Курти је питање за међународну заједницу.
Према њеним речима, ситуација за Србе на Косову и Метохији је тешка, а решења за Куртија би било да се сви спакују и оду.
Напоменула је да смо ушли у дванаесту годину од потписивања Бриселског споразума, а да још увек није формирана Заједница српских општина и додала да Европска унија треба да стане иза својих речи и да коначно дође до примене тог споразума.
„Дављење матуранта је слика живота Срба на КиМ. Сви који су запослени, а који су спречени да раде добијају лични доходак. Питање КиМ није питање за Приштину, већ за међународну заједницу која је ту да успостави ред и од ње треба да тражимо одговор јер требало је они да преваспитају своје чедо“, каже Николићева.
Институционална криза у Приштини
Истакла је да европски званичници не причају о положају српског народа.
„Лоша економија и лош животни стандард Албанаца је допринео да све што добију са стране осете. Албин Курти се не бави својим народом, већ све ставља под тепих, али по српској грбачи“, рекла је председница скупштинског Одбора за Косово и Метохију.
Како је рекла, власти у Приштини мисле да ће затварањем институција решити проблем.
„Дефинитивно тзв. скупштина у Приштини и политичка сцена на КиМ је у великој институционалној кризи. Курти све ради да би то прикрио. Ми треба да постављамо питања међународној заједници и свакодневно их постављамо. Ту треба тражити одговоре како ће зауставити дивљаштво Аљбина Куртија“, каже Николићева.
Према њеном мишљењу, сви инциденти на Косову стварају зебњу код српског становништва, људи када виде да немају нормалан живот, онда се одлуче да пошаљу своју децу ка централној Србији.
Извор: РТС