Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Sport

Đoković osvojio olimpijsko zlato!

Najbolji srpski teniser Novak Đoković osvojio je zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Parizu, pošto je u finalu pobedio Španca Karlosa Alkaraza rezultatom 2:0, po setovima 7:6 (7:3) i 7:6 (7:2).

Meč je trajao dva sata i 52 minuta. Ovo je bio sedmi međusobni duel srpskog i španskog tenisera, a četvrti trijumf Đokovića, koji je po prvi put u karijeri osvojio zlatnu medalju na OI.

Đoković je pobedom nad Alkarazom postane tek peti teniser koji je osvojio zlatni slem u karijeri – sva četiri grend slem turnira plus zlatna olimpijska medalja. Ovim dostignućem mogu da se pohvale samo Andre Agasi, Rafael Nadal, Serena Vilijams i Štefi Graf.

Najbolji svetski teniser svih vremena je postao i najstariji olimpijski šampion u tenisu u pojedinačnoj konkurenciji otkako se ovaj sport vratio u program Igara u Seulu 1988. godine.

Ovo je druga zlatna medalja za Srbiju na Igrama u Parizu. Srpski reprezentativci u streljaštvu Zorana Arunović i Damir Mikec osvojili su 30. jula zlatnu medalju u takmičenju miks parova u disciplini vazdušni pištolj 10 metara.

Đoković: Doneo sam zlato Srbiji, to mi je najveći sportski uspeh u životu

Srpski teniser Novak Đoković rekao je danas posle osvajanja zlatne olimpijske medalje u Parizu da mu je ovo najveći sportski uspeh u životu.

„Ne znam šta da kažem… Potpuno sam u šoku od emocija od svega. Cilj je ostvaren, da obezbedim medalju za Srbiju, da uđem u finale. Nešto što nisam uspeo na prve četiri olimpijade. Svi su želeli da idem na zlato i ja sam to želeo i i na to sam išao danas. Mislim da mi je sama činjenica da sam se kvalifikovao za finale pomogla da uđem malo rasterećenije u meč. Pomogao mi je i meč protiv njega u Londonu. Išao sam na sve ili ništa, u odlučujućim trenucima sam raspaljivao forhende. Tako sam i završio – forhendima“, rekao je Đoković za Radio Televiziju Srbiju odmah posle meča.

„Otišao sam odmah da zagrlim celu porodicu. Imam milijardu emocija koje mi se komešaju trenutno. Presrećan sam i preponosan što sam doneo zlato Srbiji, to mi je najveći sportski uspeh u životu“, zaključio je vidno emotivni Đoković.

Izvor: TV Most