
Uz podršku Kancelarije za Kosovo i Metohiju, na drugom međunarodnom sajmu vina, ,,Wine Vision by Open Balkan,, na Beogradskom sajmu predstavlja se čak 10 vinarija sa Kosova i Metohije, od koji sedam iz orahovačkog vinogorja i tri sa prostora severa Pokrajine.
,,Imajući u vidu da je ove godine Sajam jako posećen, kao i da uestvuje preko 580 vinarija iz 28 zemalja sveta, ovo je prilika za naše porodične vinarije da uspostave saradnju sa drugim privrednicima, kako iz Srbije, tako i iz drugih država“, izjavio je zamenik direktora Kancelarije za KIM, Veselin Kočanović.
Он је додао да су поједине винарије, већ првог дана Сајма веома успешно искористиле сусрете и потписале уговоре о сарадњи.
,, To je veoma značajno za dalji razvoj ove delatnosti na području Kosova i Metohije, gde proizvodnja vina ima dugu, viševekovnu tradiciju, koja se prepoznaje kao autentična dragocenost ovog dela Republike Srbije, naglasio je Kočanović za TV Most.

Izvor: TV Most