Спорт

Звезда први пут победила Фенербахче у Истанбулу

Кошаркаши Црвене звезде победили су у Истанбулу екипу Фенербахчеа 85:76 у утакмици 18. кола Евролиге и тако јој нанели први пораз у „Улкер арени“ од почетка сезоне.

Звезда први пут победила Фенербахче у ИстанбулуЗвезда први пут победила Фенербахче у Истанбулу

Црвено-бели су после девет пораза у Истанбулу уписали прву победу против Фенербахчеа.

Српски представник је до победе стигао захваљујући чврстој игри у одбрани у другом полувремену.

Обе екипе су чврсто ушле у меч. После првих неколико минута једини стрелци за оба тима били су Мотли и Боломбој.

Црвено-бели су у уводних пет минута прве деонице играли кош за кош са ривалом, а онда је са изменама и уласком Дос Сантоса уместо Топића напад престао да функционише.

Празан ход гостију у нападу Фенербахче је искористио да створи комотних седам поена предности на крају четвртине.

Домаћа екипа је одиграла добрих пет минута друге деонице, а онда је изгубила ритам, па је тим Јаниса Сферопулоса предвођен Џоелом Боломбојем успео да севрати у меч.

Уводни тренуци треће деонице протекли су у доминацији Фенербахчеа. Домаћа екипа је лако стигла до плус 11 када се чинило да Звезда неће успети да се врати.

Ипак, после тајмаута који је затражио Јанис Сферопулос, екипа са Малог Калемегдана заиграла је доста боље, а све је крунисала серијом 7:0 којом је изборила да са нерешених 57:57 уђе у последњу деоницу.

Гости из Београда су у истом ритму ушли и у одлучујући период. Екипа Јаниса Сферопулоса је са кошаркашима са клупе брзо успела да дође до предности.

У првим тренуцима су се истакли Јаго дос Сантос и Бранко Лазић који је везао пет поена.

Црвено-бели су у последњој деоници успели и да направе великих 10 поена предности, а вођство су одржали до самог краја.

Најефикаснији у редовима Црвене звезде био је Џоел Боломбој са 24 поена, 19 је додао Гедрајтис, а Ханга 12.

Хејс-Дејвис је у екипи Фенербахчеа постигао 21 поен, Вилбекин је додао 14, а Мотли 11.