Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Sport

Poraz fudbalera Zvezde od Benfike na startu Lige šampiona

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su u Beogradu od Benfike rezultatom 2:1 (2:0), u meču prvog kola Lige šampiona.

Jedini strelac za Crvenu zvezdu bio je Felisio Milson u 86. minutu. Golove za Benfiku postigli su Kerem Akturkoglu u devetom i Orkun Kokču u 29. minutu.

Benfika je uputila prvi udarac na utakmici preko Akturkoglua, koji je u drugom minutu šutirao pored gola Zvezde.

,,Crveno-beli“ su se potom oslobodili pritiska gostiju, ali je Benfika povela u 9. minutu. Di Marija je proigrao Baha, koji je loptu prosledio do Akturkoglua. Turski fudbaler je loptu sačekao na drugoj stativi, a onda je prosledio u mrežu domaćeg tima.

Zvezda je zaigrala angažovanije u nastavku prvog poluvremena. Rade Krunić je u 12. minutu pokušao da iznenadi golmana Benfike Anatolija Trubina, koji je zaustavio udarac fudbalera „crveno-belih“. Domaći fudbaleri su nastavili sa napadima, a Trubin je ponovo intervenisao u 18. minutu kada je odbranio šut Duartea.

Mladi fudbaler Crvene zvezde Ognjen Mimović je zbog povrede zamenjen u 26. minutu, a umesto njega u igru je ušao Dalsio Gomeš.

Benfika je povela 2:0 u 29. minutu golom Kokčua iz slobodnog udarca. On je preciznim udarcem sa oko 20 metara savladao golmana Zvezde Omrija Glazera.

Fudbaler Benfike Aleksandar Bah morao je u 37. minutu zbog povrede da napusti teren, a u igru je ušao Isa Kabore.

Zvezda je narednu šansu imala u 40. minutu, ali je Ivanić šutirao pored gola. Do kraja prvog poluvremena nije bilo promene rezultata iako su domaći imali više od igre.

Fudbaleri Crvene zvezde su u prvih 20 minuta drugog dela meča izveli šest kornera, ali promene rezultata nije bilo. Domaći igrači su prvu veliku šansu u drugom poluvremenu imali u 66. minutu preko Đige, koji je posle kornera šutirao pored protivničkog gola.

,,Crveno-beli“ su u nastavku meča imali inicijativu, a golman gostiju Trubin je sigurno intervenisao u 76. minutu posle ubačene lopte Seola.

Zvezda je u 86. minutu smanjila na 2:1. Endiaje je asistirao Milsonu, koji je savladao Trubina.

Usledio je potom pritisak Crvene zvezde, koja je napadala i pokušavala da izjednači. Gosti su imali veliku šansu u 90+1. minutu, pošto je fudbaler Benfike Amduni pogodio stativu.

Fudbaleri domaćeg tima su nastavili sa inicijativom u poslednjih nekoliko minuta. Benfika je uspela da sačuva prednost od 2:1 i da dođe do pobede.

,,Crveno-beli“ su imali veliku podršku navijača na stadionu „Rajko Mitić“. Večerašnjem meču prisustvovalo je više do 45.000 navijača.

Fudbaleri Crvene zvezde će u drugom kolu Lige šampiona 1. oktobra gostovati milanskom Interu, dok će Benfika dan kasnije na svom terenu dočekati madridski Atletiko.

Izvor: Tanjug