Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Спорт

Пораз фудбалера Звезде од Бенфике на старту Лиге шампиона

Фудбалери Црвене звезде поражени су у Београду од Бенфике резултатом 2:1 (2:0), у мечу првог кола Лиге шампиона.

Једини стрелац за Црвену звезду био је Фелисио Милсон у 86. минуту. Голове за Бенфику постигли су Керем Актуркоглу у деветом и Оркун Кокчу у 29. минуту.

Бенфика је упутила први ударац на утакмици преко Актуркоглуа, који је у другом минуту шутирао поред гола Звезде.

,,Црвено-бели“ су се потом ослободили притиска гостију, али је Бенфика повела у 9. минуту. Ди Марија је проиграо Баха, који је лопту проследио до Актуркоглуа. Турски фудбалер је лопту сачекао на другој стативи, а онда је проследио у мрежу домаћег тима.

Звезда је заиграла ангажованије у наставку првог полувремена. Раде Крунић је у 12. минуту покушао да изненади голмана Бенфике Анатолија Трубина, који је зауставио ударац фудбалера „црвено-белих“. Домаћи фудбалери су наставили са нападима, а Трубин је поново интервенисао у 18. минуту када је одбранио шут Дуартеа.

Млади фудбалер Црвене звезде Огњен Мимовић је због повреде замењен у 26. минуту, а уместо њега у игру је ушао Далсио Гомеш.

Бенфика је повела 2:0 у 29. минуту голом Кокчуа из слободног ударца. Он је прецизним ударцем са око 20 метара савладао голмана Звезде Омрија Глазера.

Фудбалер Бенфике Александар Бах морао је у 37. минуту због повреде да напусти терен, а у игру је ушао Иса Каборе.

Звезда је наредну шансу имала у 40. минуту, али је Иванић шутирао поред гола. До краја првог полувремена није било промене резултата иако су домаћи имали више од игре.

Фудбалери Црвене звезде су у првих 20 минута другог дела меча извели шест корнера, али промене резултата није било. Домаћи играчи су прву велику шансу у другом полувремену имали у 66. минуту преко Ђиге, који је после корнера шутирао поред противничког гола.

,,Црвено-бели“ су у наставку меча имали иницијативу, а голман гостију Трубин је сигурно интервенисао у 76. минуту после убачене лопте Сеола.

Звезда је у 86. минуту смањила на 2:1. Ендиаје је асистирао Милсону, који је савладао Трубина.

Уследио је потом притисак Црвене звезде, која је нападала и покушавала да изједначи. Гости су имали велику шансу у 90+1. минуту, пошто је фудбалер Бенфике Амдуни погодио стативу.

Фудбалери домаћег тима су наставили са иницијативом у последњих неколико минута. Бенфика је успела да сачува предност од 2:1 и да дође до победе.

,,Црвено-бели“ су имали велику подршку навијача на стадиону „Рајко Митић“. Вечерашњем мечу присуствовало је више до 45.000 навијача.

Фудбалери Црвене звезде ће у другом колу Лиге шампиона 1. октобра гостовати миланском Интеру, док ће Бенфика дан касније на свом терену дочекати мадридски Атлетико.

Извор: Танјуг