ВестиСпорт

Фудбалери Партизана победили Младост из Лучана, Црвена звезда мађарски Залаегерсег, у првим припремним утакмицама

Фудбалери Партизана декласирали су лучанску Младост резултатом 4:0 у првој припремној утакмици за пролећни део сезоне.

Партизан је повео већ у четвртом минуту преко Гајаса Захида. Наредна два гола Партизан је постигао преко тандема Ксандер Северина – Самед Баждар. Оба пута је Северина био асистент а Баждар стрелац, прво у 28, па у 40. минуту.

Младост је имала шансу да стигне макар до почасног гола, али је у 43. минуту голман црно-белих Немања Стевановић одбранио пенал Александру Пејовићу.

Коначан резултат поставио је у 48. минуту Михајло Петровић после асистенције Алда Калулуа.

Фудбалери Црвене звезде победили мађарски Залаегерсег у припремној утакмици

Фудбалери Црвене звезде победили су мађарски Залаегерсег резултатом 1:0 у пријатељском мечу одиграном на Кипру.

Први су шансу имали играчи мађарског клуба, али је у 17. минуту пречку погодио Киш. Звезда је повела у 22. минуту. Виктор Радојевић је био асистент, а Јован Шљивић стрелац, погодио је главом са десетак метара. Шљивић је у 38. минуту могао и до другог гола, али је погодио стативу.

У 63. минуту, после корнера, штопер Звезде Немања Милуновић није искористио одличну шансу да дуплира вођство шампиона Србије.Последњу шансу за изједначење Залаегерсег је имао у 77. минуту, али је Шпољарић погодио стативу.

Тренер Звезде Владан Милојевић је на овом мечу значајно комбиновао поставу, па Глазер, Дегенек, Родић, Иванић, Мијатовић, Недељковић, Стаменић и Катаи нису ни били у конкуренцији за састав.

Извор: Т а н ј у г ; фото: Т а н ј у г